Listopad 2009

Dnes český slavík mattoni!

28. listopadu 2009 v 9:25 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky


Nezapomeňte koukat v dnes
od 20 hodin na předávání cen
Český Slavík Mattoni 2009 na TV Nova.

Ewa Farna - Virtuální (Deluxe edice)

27. listopadu 2009 v 18:58 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Limitovaná edice speciálního boxu, který kromě aktuálního nového alba Ewy "Virtuální" obsahuje i notes, placku, zpěvník a náramek.

Cena: 550,-Ewa Farna se nemohla přes davy dětí dostat do školy

27. listopadu 2009 v 18:45 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Obrázek jako z příjezdu Beatles. Davy žáků Základní školy na Englišově ulici takto ve čtvrtek okolo čtrnácté hodiny přivítaly ve své škole Ewu Farnou.
"Hrozně moc se na ni těším, bude to můj první autogram," řekla žákyně druhé třídy Sabina Kružberská. O podpis stála také Marta Václavíková ze čtvrté třídy. "Hodně se těším. Jsem její fanoušek a chci podpis," podotkla.
Zpěvačku nadšeně vyhlížel i osmiletý Jirka Vláčil. "Když v rozhlase hlásili, že přijede Ewa Farna, málem jsem omdlel," zmínil.
Za největší fanynku zpěvačky se považuje také osmiletá Jana Zeizbergrová. "Evě bych vzkázala, že ji mám moc ráda," uvedla. Zpěvačka se neuměla přes své fanoušky dostat ani do budovy.
Když se jí to konečně povedlo, zavítala do jedné ze tříd na hodinu hudební výchovy. Poté, co žáci uvítali zpěvačku dvěma písněmi, následovala soutěž o věcné ceny.

Ewa Farna odpovídala čtenářům Alík.cz: polku moc ráda nemám, o věštění se nezajímám

27. listopadu 2009 v 18:41 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Jaký tanec sis oblíbila v tanečních? Jakou květinu máš nejradši? Sleduješ ráda seriály? Jak trávíš Vánoce? Zajímáš se o vykládání karet?... Nabízíme pokračování rozhovoru se zpěvačkou Ewou Farnou, který vznikl z dotazů čtenářů serveru Alík.cz.

Zatímco k tomu, abyste viděli Ewu na jejím koncertním turné, stačí, když se ve správný čas vypravíte na správné místo, získat její odpovědi není tak snadné.
Ze stovek dotazů, kterými jste redakci serveru Alík.cz zavalili jsme vybírali velmi pečlivě. První část odpovědí jsme zveřejnili v článku Ewa Farna pro čtenáře serveru Alík.cz: Živé vystupování je nejlepší!
Dnes plníme slib a přinášíme druhou část odpovědí. A zároveň připomínáme, že pokud chcete vidět Ewu v rámci jejího koncertního turné, pak si musíte pospíšit. Letos je poslední šance v neděli 6. prosince, kdy je naplánováno pražské vystoupení ve velkém sálu Lucerny.

Jak vycházíš s rodiči?!
Supeeer! Mám geniální rodiče.
Jak vycházíš se svými sourozenci?
Super, sestřička má 3 roky, takže s tou si rozumíme sqele. Řve stejně jako já:D. A brácha ten sedí u počítače ale suma sumarum se máme taky rádi. Tomu je 14. Už začíná puberta:P.
Máš nějaké zvíře a jak se jmenuje?
Pejska, je to teda fena a jmenuje se Zora.
Pomáháš doma mamce?
Když to jde, tak ano. Tyjo, to jsme ještě nedávno občas přebalovala malou!
Kde bereš čas a energii na tolik aktivit?
Od vás, fanoušků.
Umíš hrát tenis?
Hrála jsem, doufám, že ještě něco umím. Půjdem si zahrát?:)
Co pro tebe znamená víra v Boha?
Mnoho… Hlavně pomoc kdy ji potřebuju, někdo komu se můžu se vším svěřit a vím, že mě vždy poslouchá. Víra mi taky hodně pomáhá v rozhodování.
Máš ráda seriály?
Neeee… moc neee. A když už tak nějaké vážně dobré. Chystám se kouknout an Gossipgirl, to říkaly holky že je super.
Hraješ na nějaký hudební nástroj?
Hrála jsme 6 let na klavír, teď na turné se pokouším o hru na kytaru a bicí mě taky baví. Ale je to spíš pro zábavu. Chci cvičit ať jednou umím, nástroje jsou krásná věc.
Proč máš ve svém jméně dvojité v?
Protože jsem Polka a polské jméno Ewa se píše s W.
Jak ti doma říkají?
Ewuś, Ewuśko, Ewula,..
Jezdila jsi někdy na koni?
Ano.
Už umíš polku:)) (tanec:)))
Chodím na taneční, takže už ano. Ale je to, se přiznám, asi můj nejméně oblíbený tanec:/ Radši mám jive, cha-chu, waltz.
Zajímáš se o vykládání karet nebo věštění z ruky nebo něco podobného?
Ne, jsme věřící, věřím v Boha, o tohle se bohužel nezajímám.
Máš ráda zimu?
Když já radši teploo:…
Jakou máš ráda květinu?
Mám ráda kytky, ale růže prostě vedou.
Jak to máš s klukama?
Fajn, mám super kluky v kapele.
Jakého by sis přála kluka do budoucna?
Hodného.
Nepřemýšlela jsi, že si obarvíš vlasy na blonďato? Ty fotky s tou blonďatou parukou jsou fakt super.
Heh děkuju, ale mám radši tmavou, jsme vděčná za přirozenou hnědou, neplánuju měnit zatím.
Necháš si ofinu?
Prozatím asi ano. Je to fajn dám čelenku a mám ofču na hoře. Vyhovuje mi to.
Chodíš si sama vybírat a nakupovat oblečení? Nebo ti ho někdo vybere, koupí a pak rovnou přinese?
Nakupuji sama, nebo s maminkou. Nemám stylisty, oblečení je většinou čistě na mě. Mám to štěstí. Vybírám co se mi líbí, v čem se cítím dobře.
Jak slavíš a prožíváš vánoční svátky se svými blízkými :-) Těšíš se na Vánoce?
MOOc, Vánoce jsou krásné. Rodina pohromadě, vůně jehličí, suuper jídlo, tradice a dárečky, na ty se nezapomíná.
Máš ráda vánoční koledy? Nenapadlo tě udělat vánoční album s českými a polskými koledami?
Mám ráda koledy. Ještě ne, ale třeba někdy natočím, uvidíme, bylo by to hezké ne?
Co by sis dala dobrého k jídlu?
Propečenou kachničku s bramborovými knedlíčky a zelím.hmmmm,….
Jakou příchuť zmrzliny máš nejraději?
Čokoládovou asi. Zmrzliny však moc nejím, radši si dám třeba ovoce. Víc mi chutná a nejsou tak studené.).

Máš ráda čokoládu?
Ne, já ji miluju.
Chtěla bys bydlet v zahraničí? Pokud ano, kde?
Vůbec bych chtěla hoodně cestovat. Poznávat kultury, jiné lidi, tradice.
Jak ti to jde ve škole? Měla jsi hodně pětek?
Neee pětek ne. Jsem takový, bych řekla, zlatý střed.
Jaký to vlastně je být ve škole mezi "normálníma" lidma?
Úplně " normální".
Školu kam teď chodíš jsi si vybrala sama nebo ti ji vybrali rodiče?
Sama a rodiče byli za můj výběr rádi. Sami do té školy chodili. Říkala jsem, že si s rodiči rozumíme.

Edycja specjalna płyty Cicho już w sklepach!

26. listopadu 2009 v 16:19 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky


Niedawno Kotek napisał Wam, że w piątek, 20. listopada, w sklepach pojawi się edycja specjalna albumu "Cicho" (przeczytaj TUTAJ). Niestety, premiera płyty została opóźniona i krążek zadebiutował dopiero dziś. Zatem, jeśli nie wypatrzyliście na sklepowych półkach wyjątkowego wydania "Cicho" nie martwcie się, tylko odwiedźcie sklepy jeszcze raz :)

"Cicho" to jeden z głośniejszych krążków wydanych w tym roku. Ewa zdobyła trzy najważniejsze nagrody na rynku muzycznym. Superjedynkę w Opolu, nagrodę internautów na TopTrendy oraz w pięknym stylu nagrodę Polski Hit Lata na Sopot Hit Festiwal. Stałą się już niekwestionowaną nastoletnią gwiazdą w Polsce. Specjalne wydanie albumu, oprócz płyty wydanej w marcu 2009 roku dodatkowo zawiera DVD z wszystkimi teledyskami Ewy i występami NA ŻYWO w TVP2 (m.in. w "Szansie na sukces").

New klíčenky v e-shopu!

26. listopadu 2009 v 16:17 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Cena 70,-
Objednat můžete zde.

České slavíky volilo méně lidí než loni, manipulaci s hlasy pořadatelé odmítají

26. listopadu 2009 v 15:57 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Do pražské Státní opery se po roce vrátí Český slavík. Kdo si symbolického opeřence osázeného českými granáty odnese, zůstane tajné až do sobotní 20. hodiny. Už nyní je ale jasné, že ve 44. ročníku ankety nejpopulárnějších zpěváků a skupin přišlo méně hlasů než loni.


Zatímco do 43. ročníku dorazilo přes 165 tisíc hlasů, letos to bylo do 22. listopadu, kdy hlasování skončilo, přes 100 tisíc hlasů. "Přesný počet hlasujících v tuto chvíli ještě není potvrzený, ale určitě to bude o něco méně než loni," uvedl za pořádající agenturu Musica Bohemica řekl Jaroslav Těšínský.
Hlasování v hlavních kategoriích je uzavřeno, ale stále je možné zasílat hlasy do kategorie Objev roku, kam byli nominování skupiny Charlie Straight a zpěváci David Deyl a Martin Chodúr. Nominace Chodúra, účastníka závěrečných kol Česko Slovenské SuperStar vyvolalo reakci pořádající TV Nova, která nechce, aby si Chodúr případnou cenu přišel převzít. Chce tím zabránit jeho zvýhodnění před ostatními finalisty ještě neukončené soutěže SuperStar.

V sobotu budou předáni zlatí, stříbrní a bronzoví slavíci v kategoriích zpěvák, zpěvačka a hudební skupina. Ocenění také převezmou vítězové kategorií Absolutní slavík, Slavíci bez hranic - nejpopulárnější slovenský interpret v České republice, Objev roku a Skokan roku.
V dnešním Blesku bývalá spolupracovnice Ivety Bartošové Zlata Dvořáková obviňuje jejího manžela Jiřího Pomeje z manipulace s esemeskami, které loni rozhodly o jejím vítězství v kategorii Skokan roku. "Hlasování jsme prověřovali a žádné anomálie v došlých hlasech jsme nezachytili," podotkl Těšínský.

Problém přináší kategorie Slavíci bez hranic, protože ve stejném termínu jako Český slavík se koná i slovenský Slávik, v němž podle Těšínského uspěli stejní interpreti. Nebudou se tak pravděpodobně moci zúčastnit vyhlášení v Praze. "Příště se budeme muset lépe domluvit, ani bych se do budoucna nebránil společnému Česko-Slovenskému slavíku," uvedl Těšínský.
Výsledky 44. ročníku Českého slavíka jsou zatím tajné, pod dohledem notáře budou uloženy až do sobotního vyhlášení. Pořadatelé zveřejnili jen abecední pořadí šesti nominovaných podle kategorií.

Český slavík 2009 Nominace

Zpěvačka
Iveta Bartošová, Lucie Bílá, Ewa Farna, Aneta Langerová, Helena Vondráčková a Lucie Vondráčková.

Zpěvák
Daniel Bárta, Karel Gott, Petr Kolář, Richard Krajčo, Daniel Landa a Jaromír Nohavica.

Skupina
Čechomor, Divokej Bill, Chinaski, Kabát, Kryštof a Olympic.

Slavíci bez hranic
Elán, Pavol Habera, Horkýže slíže, Jana Kirschner, Katarína Knechtová a loňský vítěz skupina No Name.

Richard Krajčo, nominovaný jako zpěvák i s kapelou Kryštof, se slavnostního večera nezúčastní. "My bohužel pracujeme, ale zaujalo nás, že se tam bude hrát poprvé naživo, o což jsme my na různých ceremoniálech usilovali devět let. Určitě se na večer někdy ze záznamu podíváme," řekl Krajčo.
Všichni umělci ve Státní opeře vystoupí za doprovodu vlastních skupin nebo doprovodné kapely Pajky Pajk Martina Kumžáka. Organizátoři také chystají poctu letos zemřelým zpěvákům Waldemaru Matuškovi a Michaelu Jacksonovi.

Ve Státní opeře v sobotu vystoupí Lucie Bílá, Aneta Langerová, Dara Rolins, Tereza Černochová, Michal Hrůza, skupina Nightwork a Xindl X. Ceny vítězům předají primabalerína Anglického národního baletu Daria Klimentová, primáš Hradišťanu Jiří Pavlica, operní pěvkyně Andrea Kalivodová, přední světová harfenistka Kateřina Englichová, muzikant a producent Michal Dvořák, textař Michal Horáček a fotograf Robert Vano. Přímý přenos slavnostního vyhlášení výsledků 44. ročníku bude moderovat Ondřej Brzobohatý. Právě on je autorem upoutávky, v niž se z děsivého snu, že nezískal další sošku, probouzí zpocený Gott.

Loni v anketě Český slavík zvítězili Lucie Bílá, Karel Gott a skupina Kabát. Skokanem roku v kategorii zpěvaček se stala Iveta Bartošová, zpěváků Jarek Filgas a mezi skupinami Gipsy.cz. Prvním vítězem nové kategorie Slavíci bez hranic se stali košičtí No Name.
Anketa Český slavík se vyhlašuje od roku 1996 a navazuje na někdejšího Zlatého slavíka, jehož od 60. let do roku 1991 vyhlašoval časopis Mladý svět. Na rozdíl od výročních cen Akademie populární hudby Anděl, o jejichž udělení rozhodují publicisté a profesionálové ze světa pop music, záleží u "slavíků" výhradně na hlasování fanoušků.

Ewa - ZLÍN 20.11.2009

25. listopadu 2009 v 17:08 | Lucik |  Ewa Farna - Fotky
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host


Hudební hvězdy zazpívají na adventním koncertě

25. listopadu 2009 v 17:02 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Český Těšín - Ve velkém stylu se uskuteční adventní koncert v Evangelickém kostele Na Nivách v Českém Těšíně. První adventní neděli tam vystoupí skutečné hvězdy hudebního nebe, a to nejen toho českého, ale i polského.
Adventní koncert, který je naplánován na neděli (29.11.2009) od 17 hodin, se totiž koná v rámci projektu 300 let tolerance v Těšínském Slezsku.
Organizátoři tentokrát měli skutečně šťastnou ruku při volbě interpretů tohoto kulturního podvečera. Všichni jsou úzce spjati s tímto regionem, který je jejich rodný, přitom ohlasu a úspěchu dosáhli v celé republice, a to jak české, tak i polské. O kom je tedy řeč? Kdo na tomto koncertě zazpívá?
Pozvání přijala například hvězda teenagerů a zároveň studentka polského gymnázia v Českém Těšíně Ewa Farna. Druhou hvězdou první velikosti, jejíž charismatický hlas rozezní chrámové prostory, bude Halina Młynkowa, která se proslavila jako zpěvačka ve své době nesmírně populární kapely Brathanki a která nyní žije i s manželem v Polsku. Doplní je účastník soutěže SuperStar Roman Lasota. O zájem posluchačů se tito umělci ještě rozdělí s pěveckým sborem Canticum Novum.
Vstup na tento mimořádný adventní koncert je navíc zcela zdarma.


Ewa Farna se během podzimního turné staví na Óčku

25. listopadu 2009 v 17:00 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Farnoušci zažívají virtuální podzim. Ne snad, že by Ewino turné nebylo skutečné, ale tak se jmenuje její nová deska, která vyšla v říjnu.

Sběratelka cen, která vytřela zrak i polským umělcům a přivezla si cenu ze Sopot za hit léta, vyrazila na své druhé turné. Žádné hosty na něm nechystá, chce si každý koncert pořádně užít sama.

Odvážná školačka to roztočila nejdřív 3.listopadu v Brně a my byli u toho. Vše zakončí 6. prosince v pražské Lucerně. Po šesti koncertech v Čechách plánuje na jaro další i na Slovensku a samozřejmě v Polsku.

Dorazí i k nám do studia a řekne vám, jaký mám zatím z turné pocit a co chystá dál. Nebude chybět ani bleskový dotazník.

Čas vysílání

Pátek 27. listopadu 17:00
Sobota 28. listopadu 10:00

Sraz s Ewou již tuto sobotu!

25. listopadu 2009 v 16:59 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky


Fanclubáci se v sobotu před vyhlašováním Českých Slavíků
setkaj s Ewou v Praze =o)