Říjen 2009Nové turné Ewy Farne bude prý velkolepé a plné náročných technických efektů

29. října 2009 v 21:27 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Šestnáctiletá zpěvačka Ewa Farna prozradila na čtvrteční tiskové konferenci v Praze detaily svého plánovaného turné s názvem: Buď virtuální na Ewa tour. Zpěvaččina manažerka Michaela Kocourová označila turné velkolepou podívanou s náročnými technickými efekty.

"Koncerty budou pojaty jako rocková show s převleky a pyrotechnickými efekty. Ewa a členové její kapely budou výpravně oblečeni. Jednu píseň věnuje Ewa Michaelu Jacksonovi a speciálně pro tuto píseň byl pro Ewu ušit i kostým," uvedla Kocourová.
Farna vystřídá během každého koncertu sedm různých kostýmů. "Převlékat se budu často, je to náročné, ale stíhám to. Vše je vymyšleno tak, aby to zapadalo," řekla Farna.
Ewa Farna vyráží na turné se svou novou kapelou, jejíž členy označila za talentované a pracovité. "Jsem strašně ráda, že s nimi hraju. Dokážeme vám to na turné," dodala zpěvačka.
Turné startuje v úterý 3. listopadu v Brně a dále pokračuje v Pardubicích, Liberci, Zlíně, Opavě a skončí 6. prosince v Praze. Během příštího roku zavítá také do Polska a na Slovensko.
Na hudebním trhu se v pondělí objevila zpěvaččina nová nahrávka Virtuální, na které se Farna poprvé autorsky podílela.
Zpěvačka na tiskové konferenci zároveň převzala platinovou desku za prodej DVD Blíž ke hvězdám, které se stalo nejprodávanějším DVD v roce 2008.
Zpěvačka Ewa Farna vydala svou debutovou desku Měls mě vůbec rád spolu se stejnojmenným hitem v roce 2006. Za toto album obdržela řadu ocenění včetně platinové desky za prodej více než 20 tisíc nosičů a získala titul Objev roku Českého slavíka v roce 2006. O rok později vydala své druhé sólové album Ticho a uspořádala první koncertní turné po České republice, v rámci kterého navštívila celkem 18 měst. Interpretka se prosadila rovněž v Polsku. V roce 2007 vydala první polské album Sam na sam a letos jí vyšla další polská nahrávka Cicho.


Benefice pro linku bezpečí

28. října 2009 v 22:25 | Lucik |  Ewa Farna - Fotky
Omlouvam se že jsem sem nestačila dt že je ewa v televizi. Dnes byla na ct1 od 21:00 (ale az na konci) . Já jsem koukala tam alespon dodávám rychlou fotku :-D

Ewa Farna - Uteče do Ameriky?

28. října 2009 v 22:23 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Že jsou škola a kariéra populární zpěvačky neslučitelné¸pojmy? O tom, že všechno jde, když se chce, přesvědčila Ewa Farná (16)...Jak zvládáš při koncertování školu?
Mám individuální plán a byla jsem ve škole zatím asi jenom osmkrát. Dneska mám třeba celej den tady v Praze rozhovory. Zítra máme zkoušku s kapelou na turné, včera jsem měla vystoupení v Táboře na podporu týraných zvířat... Takže teďka ve škole nejsem, no. Musíme se soustředit na turné, aby bylo dobrý. Potom to budu muset nějak dohnat.

Nezávidí ti spolužáci trošku, že tam pořád nejsi?
Ne, oni pak vidí, že to musím všechno dohnat. Píšou písemky postupně a já to musím napsat všechno najednou. Akorát, když se vidíme po delší době, tak je to jenom: "Jé, Ewí přišla!" :-)

Studuješ druhým rokem gymnázium, co plánuješ potom?
Vůbec netušim. Určitě bych chtěla na nějakou vysokou školu, ať ze mě není pak jenom "blbá zpěvačka". :-) Ale nevím ještě vůbec v jakym směru. Hodně přemýšlím o škole v Berklee v Americe, na kterou bych chtěla na hudební produkci, teď tam chodí můj bývalý bubeník. Tam by mě to hodně lákalo.

A nebojíš se, že když odjedeš na školu do Ameriky, tak tady se na tebe úplně zapomene?
Určitě, to jsou věci, které se musí nějak domyslet a vyřešit, ale já bych se tím strašne ráda neomezovala. Život je moc krátkej na to, abych ve třinácti někde uvízla a zůstala na jednom místě. Já bych chtěla celej život cestovat. Chtěla bych poznat celou zemi a kulturu. Studuji o tom knížky a fakt mě to hodně zajímá. Takže bych se nebála jet do Ameriky, byla by to dobrá zkušenost.

Co tvůj volný čas, máš čas i na něco jiného než jen na muziku?
Je to různý, já mám třeba týden něco v kuse. Pak jdu ale zas do školy a odpoledne mám volno. Jdeme s kamarádama do kina, do pizzérky, máme ve vesničce vozíčky, dráhy takže jezdíme a je to super.

"Život je moc krátkej na to, abych se ve třinácti někde zasekla..."


Na co si třeba zajdeš do kina?
Poslední film, který jsem viděla byli Veřejní nepřátelé s Johnny Deppem. Já mám ráda víc přemýšlivý filmy, ten film musí být zajímavý. Takový jako Hannah Montana, to mě nikdy nebralo. Miley Cyrus mám hodně ráda, je mi sympatická a má úžasný hlas, navíc je talentovaná a mám ráda její osobnost, styl oblíkání a všechno... Ale ten film mě nějak nerozvášní. Já jsem na toho Johnnyho Deppa, no.

A na koncert si zajdeš?
To miluju! Já to beru taky jako školu. Koukám třeba jak někdo pracuje s mikrofonem, jak stojí na podiu, postavení stage a tak. Ráda chodím na koncerty, ale bohužel tím, že nebydlím v Praze, tak je to dost obtížný. Koncerty jsou i přes týden, takže musím do školy a přemlouvám taťku, ale většinou to nejde. Třeba Pink miluju odjakživa, tak taťka řikal, že teda jedem. Zalehla jsem ve tři ráno, ale byla jsem nadšená. Teď zase bude Pink v Praze. Chodím každou neděli do tanečních a máme zrovna závěrečný ples, takže ji neuvidím, asi na ni pojedu do Varšavy, já ji prostě musím vidět! :-) Ještě bych chtěla na Prodigy, to je zase den před Slavíkem. Ten den budu mít určitě nějaké vystoupení, tak si to musím nějak zařídit.

Co diskotéky, zajdeš si s kamarádama?
Já jsem v životě na diskotéce nebyla, chodím spíš na oslavy kamarádů. Teď měl kamarád osmnáctku, slavil u nás v kulturáku a bylo tam hodně lidí. Ale na opravdový diskotéce, kde hraje DJ, jsem vlastně ještě nebyla. Mám radši takový akce, kde se známe...

A baví tě móda? Chodíš ráda nakupovat?
No, baví, ale teď už jsem nebyla dlouho nakupovat. Když už ale čas mam, tak projdu celé nákupní centum. Radši si koupím jednu dražší věc, když vím, že v ní budu chodit, než deset levnějších. Projdu celé centrum a koupím si třeba jenom dvě věci, ale pak je mám ráda.

Kdo ti vybírá oblečení na koncerty?
Většinou já sama, mamča nebo s společně s kamarádkou Žanetkou. Stylisty nemíváme, maximálně na focení a na turné.

"Každou neděli chodím do tanečních..."


Věnuješ se charitě?
Věnuji. Teď hlavně podporuji Dětský čin roku, kde se hlásí děti ze základních škol, jestli někomu pomohli. Já jsem tam před dvěma roky zpívala na vyhlášení a teď už spolupracujeme. Nedávno byl třeba krásný koncert na pomoc týraným zvířatům. Jezdíme často a jakmile je čas, ráda pomůžu. Teďka sem se rozhodla rozvést do dětských domovů svoje plyšáky a odrostlé oblečení. Nebo mě láká vydražit třeba šaty, které sem měla na Slavíku a ty peníze poslat někam na charitu. Jsou to drobnosti, které můžou pomoct.

Když tě takhle potkávaj lidi na ulici, poznávají tě hodně?
Je to různý. Já třeba když někam jdu, nechodím namalovaná. Mam narovnaný vlasy, brýle, ofinu nahoru, culíky, takže mě lidi moc nepoznávaj. :-) Někdy teda jo.

A bylo ti to někdy nepříjemný?
Občas ano, když třeba jíte špagety, máte kečup všude a lidi si vás u toho fotí. To je takový divný.  Ale určitě je to příjemný, když je to v nějaký míře. Mně to teda takhle vyhovuje. :-)

Za tebou stojí přeci jen hodně dospělých a tobě je "jen" 16. Jak dokážeš mezi nimi prosadit svůj názor?
Já si myslím, že ten tým je od toho, abychom se nějak pomocí kompromisů domluvili a vytvořili co nejlepší výsledek. Občas je to samozřejmě těžké, protože čím víc lidí, tím víc názorů. Ale zatím se domluvíme a naše práce přináší nějaké ovoce...

Neberou tě jakou malou holku, která musí poslouchtat?
Ne, kdyby to tak bylo, tak bych to nedělala. Nesnáším tenhle přístup! Když je to spolupráce, tak je to o tom, že se domluvíme. Spíš naopak já jsem ráda, že mě někdo poslouchá. Je to super škola. :-)

Nebojíš se konkurence? Třeba z nové řady Superstar...
Ne, já na konkurenci nevěřím. Myslím si, že každý má svůj vkus a není to o tom, že je někdo lepší a někdo horší. Konkurence už v tomhle směru neexistuje. Ta je v běhu, v lyžování - kdo je nejrychlejší a tak. Já si všímám svých fanoušků a budu se o ně hezky starat tím, že budu hrát a vydávat cédéčka. Pokud někdo uspěje, tak já budu jedině ráda. Je důležité, aby na naší scéně byli mladý lidi. Skupin je dost, ale zpěvaček a zpěváků by mohlo být víc. Superstar sem viděla zatím jen na youtube, máme rozbitou televizi. Baví mě porota, je dobře složená. A viděla jsem akorát Moniku Bagárovou, ta si myslím, že je hodně talentovaná. Přála bych jí, aby potkala dobré lidi, protože to je strašně důležité. Já jsem na ně měla velký štěstí.

Co je tvůj celoživotní sen?
Být šťastná, udělat někoho šťastným a mít děti. Myslím si, že každá žena by měla mít děti. Člověk se trápí celý život s menstruací a pak nemá děti, k čemu by to bylo?

Jak ty to máš s láskou, s klukama?
Já to mám strašně fajn, protože mám úžasný kluky v kapele.

"Kluci nejvíc ocení upřímnost!"


A ty ti k tomu štěstí stačí?
No jasně! :-) Já mám spoustu kamarádů a vždycky jsem měla mnohem víc kamarádů kluků než holek. Teď na gymplu jsem poznala hodně nových lidí a věřím, že může existovat přátelství mezi klukem a holkou, aniž by to musela být láska.

Oslovila bys kluka když se ti líbí? Nebo čekáš až on osloví tebě?
Já jsem právě ten nestydlivý typ, což je možná špatně. Když se mi někdo líbí, tak nemám problém mu to říct. Přišla ke mně kamarádka: "Hele on se mi líbí, co mu mám říct?" Řekla sem jí: "Normálně. Řekni mu, že se ti líbí." Co jí na to mám jiného poradit? Jak se kamarádím hodně s klukama, tak si myslím, že oni ocení hlavně upřímnost.

EWA FARNA na novém albu rychle dospívá a překračuje svůj rubikon

28. října 2009 v 22:21 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Vzácný a ryzí talent české hudební scény Ewa Farna, zpěvačka s neoddiskutovatelnými rockovými kořeny jejichž síla již přesahuje hranice, sbírá jedno ocenění za druhým a právě vydává své nejosobitější album. Je nabité emocemi, současným zvukem, novými hity a poprvé představuje Ewu take jako autorku.Pilotní singl Toužím už dobývá hitparády, stejnojmenný videoklip, který vznikl v polské koprodukci se směle vyrovná současné produkci MTV, jejiž nominaci na cenu nedávno Ewa i získala.Album VIRTUÁLNÍ je dosud nejvyzrálejším Ewiným počinem..Charakterizuje ho nejen strhující sound a energie (Maska, Kdo víc dá ?, Toužím) ale také velkolepá a srdcervoucí vzpomínka na M.Jacksona (Ty jsi král), rockový opus Půlměsíc nebo nepřehlédnutelné balady Soulad smyslů a vlastní šansonová prvotina Déšt.Ewa natočila své nejsilnější a dosud nejlepší album, které je navzdory žánrové košatosti, s přehledem zaštítěné jejím výjimečným vokálem, texty střiženými na míru a věříte jí ho od začátku až do konce..Poprvé se projevila i autorsky a nutno říct že obstála se ctí.Vzhledem k její cílevědomosti a neustále nespokojenosti se sebou sama je to však "jen další krok na její velké cestě.."

Nyní EWA vyjíždí už na své druhé turné (v 16letech !!) a lze bez uzardění říci že adekvátní rockovou i vizuální show u nás nepředvádí žádná jiná zpěvačka
Buď Virtuální s Ewou na tour už od 3.11. !!!
3.11. Brno, 7.11. Pardubice, 11.11. Liberec, 20.11. Zlín, 26.11. Opava, 6.12. Praha - Lucerna

Minidotazník: Sestra je moje hračička

28. října 2009 v 22:18 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Ewa Farna už svým starým hračkám nevěnuje pozornost, stačí, že má malou sestru Magdalenku.
Ewa Farna se narodila 12. srpna 1993 v Třinci. Žije ve Vendryni, navštěvuje 1. ročník Gymnázia s polským jazykem vyučovacím v Českém Těšíně. Hudbě se věnuje od dětství. Má ji ráda, baví ji tanec, herectví, ráda zpívá, fotí, nakupuje a také si s chutí vyrazí někam s kamarádkami.

Jaká je vaše nejoblíbenější hračka?
S hračkami si už moc nehraji, ale nejvíc legrace si užiju s mojí sestrou Magdalenkou. Je to moje nejoblíbenější a nejzajímavější hračička.
Váš nejoblíbenější film?
Nemám nejoblíbenější. Poslední dobou mě baví filmy, které mě nutí přemýšlet. Občas si dám oddechovku, nějakou tu vtipnou komedii, ale nepohrdnu ani dobrým historickým filmem - podle nálady.
Vaše nejoblíbenější místo?
Miluju Vendryni, kde bydlím, a vůbec celou ČR jsem docela hodně objela a musím říct, že je krásná. Nejkrásněji je ale u nás před barákem na louce. Tam se koukat na západ slunce je neuvěřitelný zážitek.

Popcorn- mega plakát

28. října 2009 v 22:15 | Lucik |  Ewa Farna - Ewa v Novinách
Já jim tam psala do redakce tak fakt nevim jestli to kvůli mě nbo jste tam psal někdo jiný taky? :-D

Wrocław 15.11.09 - upoutávka

28. října 2009 v 22:13 | Lucik |  Ewa Farna - Videa

Tady je video upoutávka na koncert ve Wroclawi 15.11.2009


Ewa a Marek Ztracený

28. října 2009 v 22:10 | Lucik |  Ewa Farna - FotkyEwa Farna vydává Virtuální novinku, poslechněte si z ní ukázky

26. října 2009 v 19:31 | Lucik
Učí se na nové hudební nástroje, začala skládat a navíc bojuje o cenu MTV. Ewa Farna se v posledních měsících skutečně nezastavila, důkazem je i nové album s názvem Viruální, z něhož portál iDNES.cz přináší exkluzivní ukázky.

"Drogy nesnáším, cigarety mi smrdí, alkohol mi nechutná a kluci mě zatím taky moc nezajímaj," popřela Farna sousloví sex, drogy a rokenrol - základní motto oboru, v němž se úspěšně pohybuje téměř tři roky. A že toho za tu dobu stihla požehnaně.

V šestnácti letech vydává další album a chystá se na druhé turné. Právě Virtuální ji ovšem představuje i v roli autorky. "Určitě bych se tím směrem chtěla vyvíjet. Šest let jsem se učila na klavír, baví mě hrát na bicí a teď se snažím naučit i na kytaru. Na tu teď budu hrát i na turné, což je docela výzva," uvedla v rozhovoru pro MF DNES.

Pilotní singl Toužím už úspěšně rotuje v rádiích, ani klip natočený v polské koprodukci nezůstává pozadu. Snad i on pomůže zpěvačce k úspěchu při udělování mezinárodních cen MTV, kde je nominovaná v kategorii Nejlepší polské živé vystoupení.
"Album Virtuální je dosud nejvyzrálejším Ewiným počinem. Charakterizuje ho nejen strhující sound a energie v psíních Maska, Kdo víc dá?, Toužím, ale také velkolepá a srdcervoucí vzpomínka na Michaela Jacksona - Ty jsi král, rockový opus Půlměsíc nebo nepřehlédnutelné balady Soulad smyslů a vlastní šansonová prvotina Déšt," pyšní se vydavatelství Universal Music.