Září 2009

Podpořte Ewu na MTV!

30. září 2009 v 18:03 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky

Podpoř Ewu na MTV EMA 2009 Best Polish Act !!!
podpořte Ewu Farnou vyhrát MTV music awrds best polish act!!!
Stačí tady kliknout a hlasovat pro Ewu neomezeně každý den!
Je tam pod Nejlepszy polski wykonawcaEwa Farna 27.9.09 - Dzierżoniów - Videa

30. září 2009 v 17:40 | Lucik |  Ewa Farna - Videa

CichoDmuchawce, latawce,wiatr


Galashow s latinou

30. září 2009 v 17:36 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Taneční událost roku opět v České televizi! Po úspěchu loňského přímého přenosu z Czech Dance Open Ostrava 2008 se kamery České televize vracejí na místo činu, aby v sobotu 3. 10. 2009 divákům u obrazovek zprostředkovaly finále soutěže v latinskoamerických tancích. Letošní Galashow s latinou II začne ve 20 hodin a ponese se tentokrát v karnevalovém duchu. Prestižní klání Czech Dance Open Ostrava 2009 se opět pyšní účastí nejlepších tanečních párů světa. Jejich špičkovým výkonům budou sekundovat Jana Kirschner, Ewa Farna, Tam-Tam Orchestra, Rock & Roll Band M. Woodmana, Helena Zeťová, Tereza Kerndlová, Figar Dance Band a další. Karnevalovou atmosféru navodí průvod bubeníků a tanečnic s pštrosími péry, pestrá show světel a projekcí, chybět opět nebudou motorky Harley Davidson.

Diváci mohou v sms hlasování zvolit nejsympatičtější finálovou dvojici a vyhrát originální pár tanečních bot. Galavečerem v ostravské ČEZ Aréně provedou tancem posedlí moderátoři Jolana Voldánová a Roman Vojtek.

Vysílání: 03.10., 20.00 hod., ČT1; Opakování: 04.10., ČT2

zdroj: farna-eva.blog.cz/

Mým snem je studovat v USA

30. září 2009 v 17:34 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Ewa Farna ve svých šestnácti letech zvládá to, co by možná nestíhal nejeden dospělý. Koncertuje, natáčí alba a k tomu studuje druhý ročník gymnázia. Na rozhovor přiběhla rovnou z tanečních.
Ačkoliv je ještě velmi mladá, ke stolu v třinecké pizzerii zasedla s elegancí. Přiznává, že je unavená. Nedávno dotočila nové album a v září jí začaly školní povinnosti. Navzdory své popularitě ale Ewa Farna působí skromně. A po celý rozhovor se usmívá.

V blízké době plánujete vydat nové album, kdy přesně to bude?
Objevit by se mělo koncem října. Před týdnem jsme dotočili, teď už schází pouze mix a mastering. Bude se jmenovat Virtuálně a bude na něm 13 písní. V souvislosti s albem se uskuteční i velké turné Buď virtuální - Ewa Tour, při kterém zamíříme nejen do měst v České republice, ale také na Slovensko a do Polska. První koncert tohoto turné bude 3. listopadu v Brně.

Na tomto albu jste se podílela i autorsky, jakým dílem?
Bude tam celkem pět mých textů. Autorkami ostatních textů jsou Petra Cvrkalová a Jana Rolincová. A jako bonus bude na desce skladba, k níž jsem napsala i hudbu. Píseň s názvem Déšť se pohybuje někde na pomezí filozofie a naprosté infantility. Dalšími zajímavými skladbami budou např. duet, kterému říkám S mámou o mámě,pocta Michaelovi Jacksonovi nebo píseň věnovaná mé babičce, která nedávno zemřela.

Nyní hrajete s novou kapelou, můžete členy krátce představit?
Na bicí hraje František Poborský, který dříve působil třeba v Čechomoru. Na basovou kytaru hraje Jan Lstibůrek, jenž je i basákem v kapele Toxique, a v mé kapele je kapelníkem. Dále pak se mnou hraje Martin Chobot na kytaru a Jan Steinsdorfer na klávesy. Jsou to všichni profesionálové a zpívá se mi s nimi opravdu dobře. Možná společně pojedeme 5. listopadu na MTV Music Awards do Berlína, kde jsem byla nominována v kategorii "The best Polish act".Proč skončila vaše spolupráce s předchozí kapelou?
Kluci z předchozí kapely mi hrozně chybí. Dostali prostě nabídku a využili ji. Budou se jmenovat Embassy a v listopadu jim vyjde první deska. Měla jsem možnost slyšet pár skladeb, bude to opravdu stát za to.

Jste ve druhém ročníku. Přemýšlíte už o vysoké škole, třeba v Praze?
To právě ještě nevím. Chtěla bych studovat ve městě, které se mi bude líbit. A mně se strašně líbí jak Praha, tak Brno, tak i Olomouc. Ještě nevím, na jaký obor přesně bych zamířila, ale s jistotou by to byl nějaký humanitní obor. Mým velkým snem je ale studium na Berklee v USA, obor hudební produkce. Na této univerzitě studovala zpěv třeba Christina Aguilera. Studuje tam můj bývalý bubeník, od kterého mám podrobné informace. Opravdu mě to velmi zaujalo. Samozřejmě bych si poté chtěla dostudovat v Čechách i školu, která nemá hudební zaměření.

Které předměty máte ve škole nejraději, a které vás naopak nebaví?
Velice mě baví angličtina. Obecně mám určitě raději humanitní předměty, takže hlavně jazyky, klidně i dějepis nebo základy společenských věd. Opravdu moc nemusím matematiku, fyziku a chemii.Učíte se kromě angličtiny i nějaké další cizí jazyky?
Jelikož studuji polské gymnázium, mám všechny předměty v polštině. Samozřejmě máme i češtinu a kromě zmíněné angličtiny se učím ještě francouzsky.

Proč zrovna francouzštinu?
Na základní škole jsem měla rok ruštinu a příliš mě to nenadchlo. Němčinu si zase spojuji se světovými dějinami a nacismem, takže mi ten jazyk příliš sympatický není. Proto tedy volba padla na francouzštinu. Navíc si myslím, že když žena nebo dívka hovoří francouzsky, zní to velice krásně a vznešeně.

InBox Očko- fotky

30. září 2009 v 17:26 | Lucik |  Ewa Farna - Fotky
free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host free image host


Netradiční přehlídka na poště

29. září 2009 v 17:23 | Lucik |  Ewa Farna - Ewa v Novinách
Netradiční přehlídka na poště...+ mega plakát!Farna : Pripravuje se na turné

29. září 2009 v 10:00 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Farna se připravuje na své druhé samostatné koncertní turné, tentokrát po Česku, Slovensku a Polsku.Bronzová slavice, teprve šestnáctiletá zpěvačka EWA FARNA se v těchto dnech začíná připravovat na turné, a to hned po několika zemích. Tour nese název "Buď virtuální na Ewa tour 2009".


Šňůra odstartuje šesti českými koncerty začátkem listopadu a bude pokračovat během jara příštího roku k našim sousedům na Slovensko a do Polska. "Díky velkému zájmu pořadatelů bude i jarní část turné pravděpodobně doplněna o pár koncertů v Česku" dodává manažerka Ewy, Míša Kocourová.


Koncerty se uskuteční v menších a středních halách, a stejně jako při loňském turné půjde o rockovou show s řadou překvapení. Diváci se mohou těšit i na kaskadérské kousky Ewy a členů její kapely. Připomeňme, že na loňském turné Ewa snowboardovala přímo na pódiu, jako kočka se houpala na síti nebo se vznášela nad hlavami diváků na houpačce.


I tentokrát půjde o rockovou show s převleky a náročnými technickými efekty. "V těchto dnech se scéna i efekty připravují a přesné podrobnosti prozradíme za pár dnů", řekl producent Lešek Wronka, který připravuje turné dramaturgicky. Z jeho producentské dílny vyjde koncem října i nové album Ewy s názvem "Virtuální". Příznivci Ewy se tak mohou těšit na nové rockové skladby jak na CD , tak i na jejich koncertní podobu v rámci turné.


"Toužím" je název titulní rockové pecky k albu a posluchači ji už mohou slyšet z českých rádií. Stejně tak i videoklip k singlu, který vznikal u našich polských sousedů, se právě nasazuje do médií. Premiéra klipu se uskuteční na www.stream.cz.


Při loňském turné se osvědčila soutěž pro fanoušky Ewy a tak i letos si přijdou na své. Jak název turné napovídá ("Buď virtuální na Ewa tour"), soutěž nás zavede do virtuálního světa. Soutěž o nejlepší vlastní foto s virtuální podobou bude probíhat od pondělí 21.září na www.ewafarna.cz.


Bližší informace o soutěži a přesná pravidla najdete koncem tohoto týdne na www.ewafarna.cz.


V průběhu příprav turné se také rozhodne, zda zpěvačka promění svou nominaci na letošní ceny MTV Europe Music Awards 2009. Samotná nominace je velký úspěch. Ewa byla nominovaná v regionální kategorii pod hlavičkou Best Polish Act za nejlepší polské vystoupení.


Ewa má opravdu napilno, kromě natáčení desky, přípravy na turné, vystoupení na koncertech v Polsku, charitativních akcích a televizních pořadech se připravuje na své první koncertní vystoupení společně s Čechomorem. To se uskuteční v rámci World Music Festivalu (s podtitulem 2. pražský Ethnofest) v pražském Futuru na Smíchově už 28.září. Protagonisté tak navážou na divácky veleúspěšné společné televizní vystoupení v rámci udílení Cen Anděl 08 letos na jaře. Festival je uspořádán na podporu Nadačního fondu Impuls.


Ewa dnes v Inboxu !!

28. září 2009 v 21:40 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky

Farnoušky čeká virtuální podzim. Ne snad, že by Ewino turné nebylo skutečné, ale tak se jmenuje její nová deska, která vyjde v říjnu.
Ewa bude dnes ne virtuálně, ale reálně na Óčku.

Čas vysílání

Pondělí 28. září 17:00
Úterý 29. září 10:00 (Repríza)
zdroj: alisek69.blog.cz

Nutnost pro FARNOUŠKY!

28. září 2009 v 10:02 | Lucik
Ahoj dneska máme volný den! Tak si ho pořádně užijte :-D Pro všechn farnoušky tady hlásněte pro Ewu http://www.bravo.cz/cislo-19/zebricky, prostě jí tam klikněte na plus u Ewa Farna- Toužím a pokud chcete ostatním dejte minus :-D


Ewa Farna chystá novou image: Chce vypadat jako Lady Gaga!

27. září 2009 v 15:30 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Zpěvačku Ewu Farnu (16) čeká náročný podzim. Na týden se zavřela do studia, aby nahrála svou novou desku s názvem "Virtuální". K tomu chystá velké turné s extravagantními kostýmy a jako host doprovodí na koncertech kapelu Čechomor.
Není tedy divu, že se v září podívala do školy zatím jen jednou. "Všichni to naštěstí chápou a snaží se mi pomáhat. Mám individuální plán a věci si průběžně dopisuji," svěřila se Ewa. Od pondělí do pátku je teď zavřená ve studiu a natáčí novou desku. Do školy půjde opět až za čtrnáct dní. "Deska by měla vyjít určitě koncem října. Chceme to mít hotové ještě před turné, takže teď pořád nahráváme a sedíme ve studiu. Písničku Toužím, která už jde do rádií, jsme dokonce předtáčeli, protože tam byly nějaké problémy a chtěli jsme, aby to bylo dobré," vysvětlila Ewa, která k této písničce a dalším třem napsala vlastní text.
"Na textech jsem se částečně podílela a s výsledkem jsem naprosto spokojená. Repertoár je super a ta deska určitě bude stát za to," řekla zpěvačka.
Na albu se objeví celkem dvanáct písniček, všechny v češtině: "Plánovali jsme i něco v angličtině, ale nakonec jsme od toho upustili. Možná budeme dělat něco navíc, ale na desce budou určitě všechny písničky česky."

Ovlivňují ji Lady Gaga a Linkin Park

Ewa prozradila, že inspiraci nejčastěji hledá v různých situacích. Třeba když je ve škole, s kamarády nebo poslouchá muziku. Právě v hudbě ji prý teď nejvíce ovlivňují extravagantní zpěvačka Lady Gaga a kapela Linkin Park. "My jsme si před natáčením písničky Toužím řekli, že spojíme Lady Gaga s Linkin Park, že to bude takové trochu disko s taneční formou. Přece jen to teď hodně frčí, takže doufám, že se to bude líbit. Je to takové spojení těch dvou interpretů se mnou a názvem Virtuální," usmála se Ewa.Český SLavik Mattoni Startuje!

27. září 2009 v 9:05 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky
Hlasování v tradiční anketě Český Slavík Mattoni, která sleduje popularitu českých popových zpěváků a skupin, začíná 23. září a končí 22. listopadu, kdy se koná slavnostní zakončení ve Státní opeře v Praze.

Novinkou letošního ročníku je to, že všichni zpěváci a skupiny s výjimkou Kabátu budou ve Státní opeře vystupovat naživo, což se v minulosti nedařilo.
"Muzika prostě má být živá," řekl režisér přímého přenosu Michael Čech, "Je to fér." Pouze Kabát měl námitky technického rázu, takže naživo nezahraje.
Hlasovat lze kromě tradičních způsobů také přes internet v mobilu.
Moderátorem závěrečného večera bude Ondřej Brzobohatý. Tradičně vystoupí interpreti středního proudu ze stájí velkých nahrávacích společností, jako je Aneta Langerová, Ewa Farna a podobně.
Jeden z hlasujících může letos vyhrát plavbu luxusní lodí po Karibiku.Ewa Farna chystá turné i nové CD. Posluchače pozve do virtuálního světa

26. září 2009 v 21:01 | Lucik |  Ewa Farna - Novinky

Někdy to vypadá, jako by Ewa Farna byla spíš virtuální než skutečná bytost. Šestnáctiletá rodačka ze severomoravské Vendryně se křížem krážem přemisťuje po celé České republice. A nejen to. Nemálo posluchačů a fanoušků má také v sousedním Polsku a na Slovensku.

Ewa chystá druhé turné
Ewa chystá druhé turné
EWA TOUR 2009 - 2010Takhle si představuje svou virtuální podobu Ewa Farna.Ewa Farna